To jest zaokrąglony prostokąt
To jest zaokrąglony prostokąt
Pablo Software Solutions
Szkoła Podstawowa
z oddziałami integracyjnymi
im. Janusza Korczaka
w Rudzie Bugaj
Strona główna
Historia szkoły
./integracja.html
./nauczyciele.html
./uczniowie.html
./samorzad.html
Rodziców
./administracja.html
./zajecia pozalekcyjne.html
./informacje.html
./aktualnosci.html
./autobus.html
./swietlica.html
./biblioteka.html
./zuchy.html
    W bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej prowadzonej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej Szkoła z Klasą 2.0.  Jej celem jest upowszechnianie wśród uczniów wiedzy i postaw potrzebnych we współczesnym świecie,  rozwijanie umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, stosowanie nowych technologii do uczenia się a nie tylko rozrywki,  kształtowanie nawyków bezpiecznego korzystania z internetu.
      Jak wszyscy wiedzą nasza szkoła chlubi się uzyskaniem w ostatnich dwóch latach dużej ilości nowego sprzętu komputerowego,  uznaliśmy  za  naturalne przystąpienie do programu i podjęcie działań, które wymagają od uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrekcji szkoły właściwego wykorzystania posiadanych technologii informacyjni-komunikacyjnych (TIK).
Jednym z zadań szkoły w programie Szkoła z Klasą 2.0  jest opracowanie, przetestowanie i wprowadzenie
w życie zasad korzystania z TIK w nauczaniu i uczeniu się - co zostało nazwane przez autorów programu Kodeksem 2.0.
Kodeks 2.0 wyznacza kierunek pracy szkoły przez cały rok. Nauczyciele z czniami realizują zadania
w programie, wprowadzając w życie zasady ustalone w kodeksie.  Stworzenie szkolnego kodeksu
i upowszechnienie znajomości tych zasad wśród wszystkich  uczniów  to  jedno  z  głównych  zadań
w I semestrze.

     W II semestrze nauczyciele i uczniowie stosując kodeks, zrealizują m.in. projekty uczniowskie na różne tematy: projekty badawcze, społeczne czy artystyczne.  Ustanowione zasady będą testowane przez cały rok szkolny. Ważne jest, byśmy sprawdzili, czy wszystkie zapisy są stosowane w praktyce, czy uczniowie je rozumieją, czy nie należy jakiegoś punktu usunąć, dodać lub zmienić. Kodeks żyje razem z życiem szkoły.
To znaczy, że można go zmieniać i modyfikować.
Podsumowaniem naszych dokonań w programie będzie Szkolny Festiwal 2.0,
który będzie jednocześnie czasem na przypomnienie zasad kodeksu i sprawdzenie  wraz z uczniami, czy tak wypracowany kodeks sprawdza się w szkole.
9 grudnia 2013 roku odbyła się w naszej szkole  Denata szkolna. Jej celem było ustalenie zasad Kodeksu 2.0 podczas publicznej debaty z udziałem całej szkolnej społeczności. Została ona poprzedzona debatami klasowymi podczas których każda klasa opracowała swój kodeks. One właśnie stały się podstawą do stworzenia Szkolnego Kodeksu 2.0. Podczas Debaty szkolnej kodeksy klasowe zostały połączone w jeden Roboczy Kodeks 2.0.
Ostateczna wersja Kodeksu 2.0 po przyjęciu przez Radę Pedagogiczną zostanie opublikowana na stronie internetowej szkoły i umieszczona na widocznych dla każdego ucznia miejscach w szkole.
                                                                                          Szkolny koordynator Programu Karina Orłowska

"Szkoła z klasą 2.0"